Aktuality

Omezení provozu linek MHD Kladno od 27.2.2012

23.02.2012

Náklady na provoz velmi slabě vytížených spojů jsou již neúnosné, společnost ČSAD MHD Kladno a. s. po dohodě s Magistrátem města Kladna je nucena zrušit noční linku a několik ostatních redukovat.

 Ceny zejména pohonných hmot, ale i ostatních provozních nákladů, se v poslední době tak rychle zvýšily, že společnost ČSAD MHD Kladno a.s., která v Kladně provozuje městskou a příměstskou autobusovou dopravu, již dále nemůže držet provoz slabě vytížených spojů bez navýšení úhrady ztráty od Magistrátu města Kladna nad současných 48,5 milionu Kč. Je proto nucena tyto málo frekventované spoje zrušit a snížit tak celkovou nákladovost provozu městské autobusové dopravy.

Zvýšení ceny nafty o jedinou korunu, znamená navýšení meziročních nákladů o celý milion korun. V loňském roce přitom stoupla cena nafty o celých pět korun a neklesá ani letos, spíše naopak.

Po důkladném rozboru počtu cestujících na jednotlivých linkách a spojích, ale i souběhu s jinými linkami, i dalších provozních záležitostí souvisejících s vytížeností jednotlivých autobusů, byl schválen plán nucené redukce nevytížených spojů. Ten počítá se zrušením noční linky č. 19, dále s redukcí velmi brzkých ranních a pozdních večerních spojů (v pracovní dny se týká linek č. 2, 4, 5). Dále budou zkráceny trasy některých spojů linek č. 4 a 7 a prodlouženy intervaly mezi spoji na 15, 20 či 30 minut v určitých denních dobách u linek č. 1, 3 a 6. Počítá se také s větším omezením provozu linky č. 8 a jejím nahrazením prodloužením některých spojů linky č. 3 ke hřbitovům. 

Rušení i velmi málo vytížených spojů je vždy nepříjemné. Vždy se totiž najde byť jen několik lidí, kterým to způsobí problémy. Uvedenými opatřeními dojde ke snížení ujetých kilometrů o 136 000 za rok, což činí  4,8% z celého rozsahu stávajícího provozu. Dopravce tak pro zbytek letošního roku uspoří 1,7 milionu Kč.

Děkujeme za pochopení.

ČSAD MHD Kladno a.s.

 

:: jízdní řády MHD Kladno platné od 27.2.2012

:: tisková zpráva Magistrátu města Kladna

 

Linka č.5 - objízdná trasa od 9.2.2012 - uzavírka ulice Dlouhé

10.02.2012

Z důvodu uzavírky ulice Dlouhé (nesjízdná vozovka) bude linka č. 5 od 9.2.2012 od 9:00 hod. do odvolání vedena po objízdné trase.


Objízdná trasa obousměrně:
původní trasa – M.Horákové – Unhošťská – Kročehlavská – Gen.Klapálka – Divadelní – J.Hory – původní trasa 


Linka neobslouží zastávky:
J.Hory
Dlouhá
 
Linka obslouží zastávky:
U.Bondyho
Školská

<< <  Stránka 27 / 27


ČSAD MHD Kladno a.s., Železničářů 885, Kladno - Kročehlavy, 272 80, email: csadkladno@csadkladno.cz
KD SERVIS a.s., Železničářů 885, Kladno - Kročehlavy, 272 80, email: kdservis@kdservis.cz